EASYFLOW SYSTEM KANAŁÓW POWIETRZNYCH

W systemie VASCO SILENT VENTILATION podstawową rolę pełnia kanały EASYFLOW – doprowadzają świeże powietrze do sypialni , salonu oraz do tak zwanych „mokrych” pomieszczeń ( łazienka , wc ,kuchnia ,pralnia) wyciągają powietrze do rekuperatora. System kanałów EASYFLOW został przez VASCO zaprojektowanych specjalnie do domów jednorodzinnych.

EasyFlow to zaprojektowane przez Vasco kanały wentylacyjne, które są ściśle dostosowane do potrzeb domów jednorodzinnych. Ponieważ od początku przyjęto założenie, że te kanały będą stosowane w domach, są one idealnie dopasowane do specyficznych potrzeb w zakresie zdolności do przesyłania określonej ilości powietrza dla pomieszczeń domu, rozmiarów i elementów powodujących wyciszenie. Dzięki temu można z nich wykonać wentylację z odzyskiem ciepła, która będzie efektywna, a jednocześnie będzie łatwa do ukrycia w warstwach podłogowych na etapie wykonywania instalacji. Być może jednak najważniejszą cechą z punktu widzenia właścicieli domów jednorodzinnych jest to, że instalacja zbudowana z kanałów EasyFlow będzie funkcjonować bardzo cicho.

system vasco

IDEALNE DLA PARTERU

Wszystkie elementy systemu kanałów EasyFlow: kanały, rozdzielacze, kolana rozprężne mają jednolitą wysokość 6 cm. Dzięki temu najlepszym sposobem na wykonanie wentylacji dla domu jest schowanie tych kanałów w warstwie styropianu układanego na podłodze piętra. Wtedy w przestrzeni najważniejszych pomieszczeń: salonu, holu, kuchni, gabinetu – nie będzie żadnych zabudów. Jedyne co się pojawia – to estetyczne osłony zaworów dekoracyjnych Smiley perfekcyjnie wykonane i malowane proszkowo na biało, które w razie potrzeby można też pomalować farbą ścienną na kolor sufitu.

W praktyce często wykonawcy proponują montaż wentylacji na poddaszu. Jednak gdy przewody zostaną umieszczone na nieużytkowym poddaszu może pojawić się szereg problemów.

Dlatego, gdy nad górną kondygnacją jest wykonywany lekki strop z belek drewnianych najlepszym, bezpiecznym, gwarantującym komfort i do tego nie zagracającym poddasza kanałami wentylacyjnymi rozwiązaniem jest wykonanie wentylacji dla piętra podsufitowo. A dla takiego montażu niski profil kanałów EasyFlow 6 cm ma kluczowe znaczenie, ponieważ dzięki niemu wentylacja idealnie zmieści się między belkami stropu, a podwieszanymi do nich płytami g/k.

Jeśli jednak nad piętrem jest wykonywany strop ceramiczny – wtedy kanały EasyFlow można rozprowadzić po jego powierzchni w warstwie izolacji podobnie jak dla parteru.