Systemy optymalizacji pracy…..

1 W TRYB CZUWANIA

Funkcja oszczędzania energii umożliwia zmniejszenie jej zużycia w trybie czuwania do 1 W. Pozwala to na zaoszczędzenie nawet 80% energii w porównaniu do poprzednich rozwiązań. W połączeniu z wysoką klasą efektywności energetycznej klimatyzatorów Rotenso, zapewnia to wyjątkową energooszczędność i korzystnie wpływa na redukcję kosztów eksploatacji.
Tryb czuwania 1 W posiadają modeleMirai , Versu Mirror , Versu Gold , Versu Silver , Kuka , Imoto , Ukura.

PAMIĘĆ AUTORESTARTU

W przypadku wystąpienia przerwy w dopływie energii elektrycznej, klimatyzator zapamiętuje ostatnie ustawienia i po wznowieniu zasilania uruchamia się ponownie, automatycznie przywracając wcześniej zadane ustawienia.
Pamięć autorestartu posiadają wszystkie modele klimatyzatorów Rotenso.

ANTYKOROZYJNE, POZŁACANE LAMELE

Efektywnie zabezpieczają jednostkę wewnętrzną i zewnętrzną przed rozwojem bakterii, poprawiając jej wydajność. Dodatkowo unikalna, złota powłoka skutecznie chroni jednostkę przed utlenianiem i korozją, co wymiernie przedłuża żywotność klimatyzatora.
Pozłacane lamele posiadają modele:Mirai , Versu Mirror , Versu Mirror , Versu Gold , Versu Silver ,Firo , Kuka , Elis , Imoto , Ukura oraz klimatyzatory komercyjne : Tenji , Jato , Nevo , Aneru.

GRZAŁKA TACY OCIEKOWEJ I KARTERU SPRĘŻARKI

Grzałka tacy ociekowej pozwala szybko usunąć śnieg i lód z jednostki zewnętrznej, zapewniając jej bezproblemową pracę podczas zimy. Grzałka karteru zapobiega absorpcji czynnika chłodniczego przez olej podczas niskich temperatur oraz znacząco poprawia smarowanie sprężarki. W grzałki powinny być wyposażone klimatyzatory, które będą wykorzystywane do grzania (chłodzenia) również podczas zimy.
Grzałkę tacy ociekowej i karteru sprężarki posiadają modele: MiraiVersu MirrorVersu GoldVersu SilverKukaImoto oraz klimatyzatory komercyjne przy połączeniu jednostki wewnętrznej z agregatem Unico Nordic.

FUNKCJA AUTODIAGNOZY

Urządzenie monitoruje działanie klimatyzatora i wyłącza go w przypadku wystąpienia awarii. Na wyświetlaczu jednostki wewnętrznej (lub sterowniku przewodowym) pojawia się komunikat błędu informujący o rodzaju usterki. Ułatwia to znacznie czynności serwisowe.
Funkcję autodiagnozy posiadają wszystkie modele klimatyzatorów Rotenso®.

FUNKCJA URUCHOMIENIA AWARYJNEGO

W przypadku usterki któregoś z czujników można uruchomić urządzenie awaryjnie do czasu przyjazdu uprawnionego serwisu.
Funkcję uruchomienia awaryjnego posiadają wszystkie modele klimatyzatorów Rotenso®.