Systemy filtracji powietrza.

Klimatyzatory Rotenso® są wyposażone w zawansowane technologicznie systemy oczyszczania powietrza. Można je  podzielić na trzy kategorie:

  • Automatyczne oczyszczanie iAIR
  • Super Jonizator iAIR
  • Filtry (10 rodzajów do wyboru)

Poznaj systemy oczyszczania powietrza stosowane w klimatyzatorach Rotenso®.
Dowiedz się, jakie filtry w danym modelu klimatyzatora są w standardowym wyposażeniu. Warto wiedzieć, że każdy klimatyzator Rotenso można doposażyć w dodatkowy filtr, wybierając typ odpowiedni do rodzaju zanieczyszczeń występujących w danym pomieszczeniu lub indywidualnych preferencji.

Automatyczne oczyszczanie iAIR – Klimatyzator automatycznie uruchamia specjalny tryb pracy, który osusza i oczyszcza jego wnętrze. Zapobiega to namnażaniu bakterii i drobnoustrojów oraz powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. W funkcję automatycznego oczyszczania są wyposażone wszystkie modele klimatyzatorów Rotenso. Super Jonizator iAIR – urządzenie montowane w klimatyzatorach podczas produkcji. Jonizator generuje ujemnie jony, które otaczają, a następnie neutralizują z powietrza wirusy, bakterie, roztocza oraz alergeny. W końcowym efekcie dochodzi do przekształcenia szkodliwych związków w cząsteczki H₂O. Zanieczyszczone powietrze zostaje oczyszczone praktycznie natychmiast po kontakcie z aktywnym jonizatorem. Wpływa to korzystnie na nasze samopoczucie i zdrowie – pobudza krążenie i zapobiega występowaniu przewlekłych infekcji górnych dróg oddechowych.
Super Jonizator iAIR znajduje się modelach: Rotenso Versu Mirror , Gold i Silver.

Filtr elektrostatyczny HD iAIR – jest standardowym wyposażeniem wszystkich modeli klimatyzatorów Rotenso®. Stanowi pierwszą barierę dla kurzu, pyłu i innych zanieczyszczeń. Filtr ten można samodzielnie wyjmować i czyścić pod bieżącą wodą z delikatnym detergentem. Po osuszeniu można go z powrotem zamontować w klimatyzatorze. Warto to robić przynajmniej raz w miesiącu.

Filtr antybakteryjny HEPA iAIR jest powszechnie ceniony przez specjalistów i znajduje zastosowanie także w oczyszczaczach powietrza. Słynie z dużej dokładności w pochłanianiu zanieczyszczeń. Wykonany jest ze szkła spiekanego, które gwarantuje filtrację powietrza przez pory wielkości 0,3 μm na poziomie 99,95%. Filtr likwiduje większość zanieczyszczeń mechanicznych, w tym najbardziej szkodliwe dla naszego zdrowia pyły PM 2,5. Jego dodatkowym atutem jest wykorzystanie enzymów, które trwale usuwają z powietrza pozostałe zanieczyszczenia. Filtr dezynfekuje powietrze z komórek grzybów, pierwotniaków, bakterii oraz wirusów. Powietrze wychodzące z klimatyzatora jest więc wyjątkowo czyste. Filtr antybakteryjny HEPA iAIR w standardzie znajduje się modelach

  • Rotenso Mirai
  • Rotenso Imoto