POMPA CIEPŁA PANASONIC- CZY PORADZĘ SOBIE Z JEJ OBSŁUGĄ?

Przed podjęciem decyzji na pewno każdy z nas zastanawiał się jak wygląda obsługa takiego urządzenia. Czy przypadkiem nie jest bardziej skomplikowana niż tradycyjny kocioł, czy nie sprawi kłopotów osobie „nietechnicznej”

Komfortowy dom powinien być ciepły a jego instalacja grzewcza – ekonomiczna i bezobsługowa. Wygodę i niskie rachunki za ogrzewanie może nam zapewnić pompa ciepła.

Gdy jest głównym źródłem ogrzewania nie musimy się martwić o opał , a temperaturą sterujemy w łatwy sposób . Nie trzeba się martwić że sterowanie pompą ciepła okaże się zbyt skomplikowane. Choć nowoczesne sterowniki tych urządzeń dają wiele możliwości modyfikacji ustawień, to producenci dbają o to żeby były one intuicyjne i nie wymagały studiowania instrukcji obsługi . W dodatku możemy to robić z każdego miejsca na ziemi , dzięki aplikacji AQUAREA SMART CLOUD do zdalnego sterownia pompą ciepła.

Gdy planujemy wyjazd na weekend , święta lub urlop możemy zmniejszyć temperaturę bez obaw że po powrocie będziemy marznąć za nim ponownie ogrzejemy wnętrze.

Poniżej przedstawiamy Państwu film w którym została zaprezentowana aplikacja Aquarea Smart Cloud firmy Panasonic.

Za największa zaletę pomp ciepła, obok niskich kosztów ogrzewania stoi również komfortowa obsługa . Wystarczy wybrać temperaturę , jaką pompa ma zapewnić w pomieszczeniu i zasobnik c.w.u. a nad resztą czuwa układ automatycznego sterownia.

Włączaniem i wyłączaniem sprężarki ( i ewentualnie grzałki) zarządza elektroniczny sterownik. Decyduje też o przełączaniu zaworów oraz włączaniem i wyłączaniem pomp obiegowych w obiegach c.o. i c.w.u.

Oprócz utrzymywania żądanej temperatury zapewnia maksymalną produkcję ciepła przy minimalnym poborze energii elektrycznej oraz chroni podzespoły pompy przed uszkodzeniem.

W pompach ciepła na ogół są stosowane regulatory pogodowe z czujnikiem temperatury zewnętrznej albo czujnikami temperatury zewnętrznej i wewnętrznej . Dostosowują temperaturę , do jakiej podgrzewana jest woda zasilająca instalację c.o. do temperatury na zewnątrz budynku. Dzięki temu pomieszczenia nie są przegrzewane i ochładzane.