Czy Aquarea High Performance All in One Compact to najlepsza pompa ciepła powietrze woda?

Odpowiedź brzmi: to zależy od tego, czego dokładnie potrzebuje inwestor. Z pewnością jednak jest to jedna z niewielu na rynku, jeśli nie jedyna pompa ciepła do domu, która łączy tak wysoką wydajność i energooszczędność z niezwykłą estetyką i komfortem użytkowania.  Stąd też stwierdzenie „Aquarea All in One Compact. Piękno komfortu i najwyższej klasy wydajność.”

Modele All in One Compact – (super) kompaktowe rozmiary i oszczędność miejsca

Nowe pompy ciepła  All in One Compact zostały przede wszystkim zaprojektowane z myślą o maksymalnej oszczędności miejsca. Mając zaledwie 598 x 600 mm, zajmują tyle samo miejsca, co standardowe sprzęty AGD jak pralka czy lodówka. To powoduje, że posiadanie specjalnego pomieszczenia technicznego, czy kotłowni, która zajmuje dodatkowe miejsce w domu staje się praktycznie zbędne. Jest to niewątpliwie duża zaleta w stosunku do innych pomp ciepła, nie wspominając o tradycyjnych kotłach. Jeśli dodamy do tego wysoką estetykę i design, to okazuje się, że spokojnie możemy postawić ją obok wcześniej wspomnianej lodówki czy pralki bez uszczerbku dla wyglądu wnętrz naszego domu.

Gdzie i jak stosować pompy ciepła Aquarea All in One Compact?

Opisywane pompy ciepła nie mają praktycznie ograniczeń, jeśli chodzi i miejsce montażu. Znajdą zastosowanie zarówno w nowych budynkach, domach pasywnych i energooszczędnych, jak równie przy modernizacji i wymianie starego kotła na pompę ciepła. Mają szeroki zakres zastosowania: grzanie, chłodzenie oraz podgrzewanie CWU. Współpracują z grzejnikami, klimakonwektorami, czy ogrzewaniem płaszczyznowym (ogrzewanie podłogowe). Sprawdzą się doskonale tam, gdzie liczy się wysoka wydajność pracy i energooszczędność. Szeroki wybór mocy pomp ciepła powietrze woda (od 3kW do 16kW) sprawia, że znajdują zastosowanie zarówno w niedużych domach, takich do 120m2, jak i tych średnich o powierzchni 140m2 – 180m2 , czy większych powyżej 200m2

Jaka wydajność i SCOP? Jaki rodzaj pompy ciepła wybrać: High Performance czy T-CAP? 

Pompy ciepła All in One Compact dostępne są w dwóch wariantach: High Performance All in One Compact oraz T-CAP All in One Compact. Oba cechują wysokie parametry wydajności, które najczęściej opisuje się współczynnikiem COP. Dla inwestora ważniejszy będzie jednak współczynnik SCOP (sezonowa efektywność energetyczna) czyli podobny parametr, ale odnoszący się do wydajności w całym sezonie grzewczym (bo to ostatecznie interesuje użytkownika), a nie do wydajności chwilowej jak COP. W przypadku opisywanej pompy ciepła SCOP sięga nawet 5,07 (klimat umiarkowany (W35 °C)). Jest to jeden z najwyższych parametrów wśród powietrznych pomp ciepła. 

W uproszczeniu seria High Performance to pompy ciepła przeznaczone głównie do nowych instalacji, budynków pasywnych czy energooszczędnych. Praktycznie najwyższa wydajność w swojej klasie.

Z kolei seria T-CAP to technologia pomp ciepła, która sprawdza się w skrajnie niskich temperaturach zewnętrznych nawet do -28°C i zapewnia stałą wydajność grzewczą  pompy do -20°C . 

Warto także zaznaczyć, że marka Panasonic jest ceniona za wysokiej jakości, niezawodne sprężarki, które są „sercem” pompy ciepła.  100% japońskiej technologii.

Dostępne modele i moce pompy ciepła Aquarea All in One Compact

Oferta modeli All in One Compact jest bardzo szeroka i obejmuje łącznie 8 modeli różniących się generacją i mocą. Niewątpliwie więc każdy zainteresowany inwestor znajdzie najlepszą pompę ciepła do swojego domu.

W ramach oferty dostępnych jest 8 modeli pomp ciepła o różnej mocy: od 3kW do 16kW, zarówno serii High Performance, jak i T-CAP, generacji J i H. Daje to więc możliwość dopasowania pompy ciepła praktycznie do każdej inwestycji, do domów o różnych standardach energetycznych.