Aquarea High Performance – pompa ciepła Panasonic.

Aquarea High Performance to seria pomp ciepła Panasonic przeznaczonych do nowych instalacji centralnego ogrzewania, jak również budynków energooszczędnych i pasywnych. Bardzo bogata oferta modeli: All-in-One, Split, Monoblok i szeroki wybór mocy od 3kW do 16kW umożliwia precyzyjny dobór pompy ciepła praktycznie do każdego domu, ograniczając potencjalne straty energii z niedopasowanego urządzenia. Seria ta cechuje się wysoką sprawnością (SCOP powyżej 5) i efektywnością energetyczną (klasa A+++ dla temp. wody 35oC), a wysoka jakość, sprawia, że wszystkie pompy ciepła mogą pracować w niskich temperaturach nawet do -23oC. Należy zaznaczyć, że  wybrane modele High Performance J to obecnie jedyne na rynku pompy ciepła powietrze – woda posiadające certyfikat Passive House.

Najważniejsze cechy serii

·  Wyższa wydajność przy współczynniku COP do 5,33 w przypadku jednostek generacji J o mocy 3 kW

· Obniżone zużycie energii dzięki pompie obiegowej o klasie efektywności energetycznej „A”

· Nowe funkcje sterownika indywidualnego: tryb Auto, tryb wakacyjny, wyświetlanie poboru zużywanej mocy elektrycznej
Firma Panasonic opracowała pompy ciepła Aquarea typu monoblok i split przeznaczone dla domów, w których niezbędne są urządzenia o wysokiej efektywności i osiągach. Pompa ciepła serii Aquarea może pracować niezależnie od pogody, w temperaturach zewnętrznych sięgających nawet -23°C. Są one łatwe w instalacji we wszystkich typach budynków – zarówno nowych, jak i istniejących.

Nowe wysokowydajne urządzenia serii Aquarea pomagają spełnić surowe wymagania budowlane i obniżyć koszty budowy
Ogrzewanie budynku i przygotowanie ciepłej wody użytkowej stanowi znaczną część całkowitego zużycia energii. Pompy ciepła firmy Panasonic o wysokiej sprawności przyczyniają się do znacznego obniżenia zużycia energii.

Jednostki generacji J z serii High Performance pozwalają na utrzymanie temperatury wody na wylocie na poziomie 60°C nawet przy bardzo niskich temperaturach

Pompy ciepła Aquarea High Performance generacji J utrzymują temperaturę wody na wylocie na poziomie 60°C nawet przy spadku temperatury zewnętrznej do -10°C, zapewniając użytkownikom wysoki komfort przebywania w pomieszczeniach. W przypadku innych pomp ciepła temperatura wody gwałtownie spada przy niskich temperaturach zewnętrznych, co sprawia, że urządzenie nie spełnia warunków projektowych i nie gwarantuje komfortu.