Panasonic Aquarea T-CAP

Pompy ciepła T-CAP to idealne rozwiązanie do instalacji w modernizowanych i nowych budynkach , gdzie wymagana jest duża moc urządzenia i utrzymania wydajności nawet w niskich temperaturach.

Pompy tej serii są zdolne do utrzymania mocy wejściowej ( stałej wydajności grzewczej) przy temperaturze zewnętrznej do -20oC bez konieczności wspomagania grzałką elektryczną oraz mogą pracować samodzielnie do – 28o C na zewnątrz.

Współpraca z grzejnikami.

Dla większości inwestorów rozważających modernizację systemu grzewczego , czyli wymianę starego kotła olejowego , gazowego , węglowego na pompę ciepła , jedną z najważniejszych wątpliwości jest , czy dany rodzaj pompy ciepła może współpracować z obecną instalacją grzewczą? Wynika to z faktu , że o ile w nowoczesnych domach króluje ogrzewanie podłogowe , to w tych starszych już grzejniki. W zdecydowanej większości inwestor zamierza je wykorzystać. Jeśli więc chodzi o pompy ciepła typu T-CAP to odpowiedź jest twierdząca – TAK są one zaprojektowane do współpracy z grzejnikami wysokotemperaturowymi.

Wszystkie urządzenia z serii T-CAP to doskonała alternatywa dla kotłów gazowych, olejowych lub węglowych oraz idealna opcja do podłączenia nowych instalacji ogrzewania podłogowego , grzejników lub klimakonwektorów . Wszystkie pompy ciepła Aquarea można też podłączyć do instalacji ogrzewania solarnego lub fotowoltaicznej , co podnosi sprawność układu i redukuje wpływ na środowisko.

Wyższa wydajność w porównaniu z innymi systemami grzewczymi. Pompa ciepła firmy Panasonic charakteryzuje się maksymalnym współczynnikiem efektywności COP wynoszącą 4,84 przy temperaturze +7oC , dzięki czemu są znacznie efektywniejsze od innych urządzeń grzewczych. Pompa ciepła T-CAP charakteryzuje się bardzo wysoką sprawnością bez względu na temperaturę zewnętrzną i temperaturę wody.

Pompa Ciepła Panasonic